Szanowni Państwo,
Ponad trzy lata temu nasze życie uległo diametralnej zmianie. Jak pewnie pamiętacie Beata uległa wypadkowi komunikacyjnemu w marcu 2017 roku i od tego czasu jest całkowicie unieruchomiona, a jej kontakt ze światem jest bardzo ograniczony. Dzięki konsekwentnym i intensywnym działaniom oraz nieprzerwanemu wsparciu ze strony przyjaciół i znajomych udało nam się już jednak wiele osiągnąć. Stan zdrowia Beaty systematycznie się polepsza, a jej reakcje mają coraz częściej emocjonalny i całkowicie intencjonalny charakter.

Dalsza kontynuacja naszych działań wymaga jednak dużych nakładów finansowych. Miesięczne wydatki na zajęcia z neuro-fizjoterapii i komunikacji oraz na zapewnienie Beacie całodobowej opieki sięgają nawet 20000 zł. Z tego względu potrzebna nam jest Wasza pomoc.

5 września na Przystani Pogoni przy ul. Przestrzennej 3 w Szczecinie organizujemy imprezę urodzinową dla Beaty, której towarzyszyć będzie aukcja charytatywna. Gorąco zachęcamy Was do przekazywania przedmiotów i wszelkich fantów. Podczas imprezy będziemy zbierać fundusze na dalszą rehabilitację, ale liczymy, że będzie to także podziękowanie dla Was oraz okazja do miłego spędzenia czasu, do rozmów, wspomnień, i po prostu – uśmiechu i zabawy.
Przyjdźcie, zabierzcie rodzinę, dzieci, namówcie znajomych i uczcijmy razem święto Beaty.


Z serdecznymi pozdrowieniami,
Dariusz, Piotr i Krzysztof Makowscy

Jeżeli chcesz wesprzeć naszą aukcję prosimy o kontakt:
Dariusz Makowski
tel. 505 731 388

Koleżanki i Koledzy - przyjaciele Beaty Makowskiej

Zbliża się czas rozliczeń podatkowych i możliwość wsparcia kwotą 1% osób / organizacji, które oczekują pomocy od ludzi dobrej woli. Taka osobą jest nasza koleżanka / przyjaciółka Beata Makowska. Wypełniając PIT pamiętajmy, że wystarczy – o ile taka będzie nasza wola – wypełnić dwie rubryki i wpisać: 

KRS [0000420954] i „Pomoc Beata Makowska”.

To takie proste.

 

 

 

Szczecinianka, dr arch. Beata Makowska, przez ponad trzydzieści lat zawodowo zajmowała się zabytkami województwa zachodniopomorskiego. Była wieloletnim Prezesem Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków oddział w Szczecinie, kierowała Oddziałem Szczecińskim Narodowego Instytutu Dziedzictwa, była ekspertem Deutsch-Polnische Stiftung Kulturpflege und Denkmalschutz. Od lat uczestniczyła w organizacji ANTIKON Polsko-Niemieckiej Konferencji „Architektura ryglowa - wspólne dziedzictwo” oraz wielu innych cennych inicjatyw służących ochronie zabytków i dziedzictwa kulturowego.

W dniu 3 marca 2017 roku, w czasie pracy, uległa poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu. Wiele miesięcy spędziła w szpitalu w Szczecinie oraz ośrodku rehabilitacyjnym w Iławie. Jej stan nadal jest ciężki.

Dalsza specjalistyczna opieka medyczna i rehabilitacja neurologiczna jest jedyną szansą na powrót Beaty do zdrowia. Ta stała, prawdopodobnie wieloletnia, profesjonalna pomoc jest bardzo kosztowna, a środki rodziny – ograniczone.

Od początku środowisko koleżeńskie i zawodowe konserwatorów, architektów, historyków sztuki stara się pomóc Beacie. M.in. Stowarzyszenie Konserwatorów Zabytków, Stowarzyszenie Historyków Sztuki, Zachodniopomorska Okręgowa Izba Architektów apelują wśród swoich członków i sympatyków o organizowanie zbiórek pieniężnych, darowiznę składek, przekazanie 1% podatku. 

Razem możemy więcej!!!

Dowolne wpłaty jako darowizny można składać na indywidualne bankowe subkonto w PLN, założone poprzez Fundację Forani:

61 1750 0012 0000 0000 3670 4969

z dopiskiem w tytule „DAROWIZNA BEATA MAKOWSKA”

Nr SWIFT Raiffeisen Bank polska: RCBWPLPW, IBAN banku: PL