Apel na rzecz Cmentarza Centralnego

Koleżanki i Koledzy
Szanowni Państwo

W imieniu zarządu zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia na rzecz Cmentarza Centralnego zamieszczamy poniższy apel:

"Nieprzerwanie od 2004 r. sympatycy i przyjaciele Cmentarza Centralnego, w dniu Wszystkich Świętych spotykali się na największej szczecińskiej nekropolii, aby wyrazić swoją pamięć i wdzięczność wobec bliskich zmarłych oraz wesprzeć działania Stowarzyszenia na rzecz Cmentarza Centralnego, których celem jest odnowa zabytkowych pomników nagrobnych i godne upamiętnienie spoczywających tu osób. Ludzie kultury, nauki i polityki, ale też zwykli szczecinianie, którym leży na sercu los zabytkowej nekropolii, z puszką w ręku i z uśmiechem na twarzy przemierzali cmentarne alejki prosząc o datki wspierające działalność Stowarzyszenia.

W tym wyjątkowym czasie, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie zarówno kwestujących jak i darczyńców zmuszeni byliśmy podjąć trudną decyzję i zrezygnowaliśmy z prowadzenia zbiórki w tradycyjny sposób. Bardzo żałujemy, że nie możemy spotkać się z Państwem osobiście, jednak nie chcąc przerywać tradycji najstarszej szczecińskiej kwesty, w tym roku chcielibyśmy zaprosić do wsparcia działań Stowarzyszenia w sposób zdalny, poprzez wpłaty na konto bankowe udostępnione za pośrednictwem portalu zrzutka.pl

Internetowych wpłat można dokonywać pod adresem kwesty:

https://zrzutka.pl/xrv4s6

W tym roku zebrane środki chcielibyśmy przeznaczyć na konserwację zabytkowych nagrobków.

 

Dziękując za wsparcie, wszystkim przyjaciołom szczecińskiego Cmentarza Centralnego i jego Stowarzyszenia, wyrażamy nadzieję, że za rok znowu spotkamy się na tradycyjnej kweście".

z poważaniem

Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Cmentarza Centralnego